تبلیغات
سدید - فروپاشی خانواده، میراث سبک زندگی غربی + آمار
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

فروپاشی خانواده، میراث سبک زندگی غربی + آمار

پنجشنبه 30 خرداد 1392
خانواده سبک زندگی غربی
چکیده
تاثیر سبک زندگی غربی بر فرهنگ مردم ایران پیامدهای منفی زیادی به همراه داشته است. یکی از آثار سبک مدرن تهدید مفهوم خانواده و افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج است. مشکلات اقتصادی نیز مزید بر علت شده تا خانواده ایرانی آسیب ها و تهدیدها را بیشتر احساس کند. در این نوشتار برخی آمارهای مرتبط با خانواده ی غربی بررسی شده است تا شاید با نگاه بر پیامدهای سبک زندگی غربی، بیش از پیش به فرهنگ ایرانی اسلامی خویش توجه کنیم.

در سبک زندگی غربی اغلب افراد قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند و بسیاری از ازدواج ها به صورت رسمی ثبت نمی شود بنابراین در چنین شرایطی افراد نسبت به همسر خود متعهد نیستند و می توانند به راحتی وی را رها کنند.

بر اساس آمار 40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستند! به عنوان مثال آمار موالیدی که حاصل ازدواج نبوده اند در سال 2007 در ایسلند 66 درصد، سوئد55%، نروژ54%، فرانسه50% می باشد.
در سال 2012 در انگلستان،  نیمی  از افراد میانسال(45 تا 64 سال) تنها زندگی می کنند که این آمار نسبت به سال 1990، 50 درصد افزایش داشته است.

در کشور امریکا
در سال 2013، 48 درصد نوزادان حاصل ازدواج نبوده اند،
97درصد افراد قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه  کرده اند
همچنین بیشترین تعداد سقط جنین در سنین 20 تا 24 سالگی یعنی بهترین دوران برای زادآوری انجام می گیرد.
روابط جنسی پیش از ازدواج در آمریکا به امری عادی تبدیل شده و به دنبال آن سقط جنین برای امریکایی ها کاملا عادی و طبیعی است.
طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش سالانه فدراسیون ملی ورزش تیراندازی آمریکا نیز، بیش از هشتاد و سه درصد زنان این کشور برای محافظت از خود اقدام به خرید اسلحه می نمایند.

با نگاهی به آمارها کاملا روشن است که در جامعه غربی مفهوم خانواده در حال نابودی است و سلامت روانی و جسمی افراد در معرض تهدید جدی قرار گرفته است. علاوه بر مشکلات اقتصادی، ایدئولوژی و سبک زندگی غربی نقش بسزایی در گسستگی خانواده داشته است.

از سوی دیگر گسترش نظام سرمایه داری و افزایش تدریجی دین گریزی و سکولاریسم، به کم رنگ شدن مذهب و فاصله گرفتن جوامع از سنتها و فرهنگ های اصیل خود منجر شده است.

متاسفانه برخی از مردم ایران تحت تاثیر تفکرات مدرنیته قرار گرفته و تا اندازه ای به آموزه های سکولاریسم، فمینیست، اومانیست و ... جامه عمل می پوشانند و برخلاف دم زدن از کوروش و فرهنگ ایرانی، تفکرات و سبک زندگی غربی را برای زندگی برگزیده اند.

بنابراین با توجه به تاثیر رسانه های غربی بر فرهنگ کشورمان و از طرفی افزایش آمار طلاق و کاهش تمایل به ازدواج، ضروری است علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، به مقوله فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز توجه ویژه ای شود.

مقدمه
اشاعه سبک زندگی غربی به کشورهای دیگر، سبب تمایل سبک زندگی کشورها به سبک غربی و درنتیجه فراموشی فرهنگ بومی شده است. یکی از مصادیق این سبک زندگی، به اذعان صاحب نظران غربی تغییر مفهوم خانواده می باشد که منجر به ایجاد بحران های اجتماعی و همچنین تهدید سلامت افراد جامعه شده است.

متاسفانه کشور ما نیز تا حدودی متاثر از این سبک زندگی شده است. آمارهایی نظیر ازدواج و طلاق در کشورمان بیانگر این مساله هستند اما خوشبختانه هنوز مفهومی به نام خانواده ایرانی وجود دارد و با نابودی آن (همچون غرب) فاصله زیادی داریم.
 
در سبک زندگی غربی اغلب افراد قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند و بسیاری از ازدواج ها به صورت رسمی ثبت نمی شود بنابراین در چنین شرایطی افراد نسبت به همسر خود متعهد نیستند و می توانند به راحتی وی را رها کنند. در اینجا آمار زایمان های زنان که حاصل ازدواج نبوده است، درصد افرادی که تنها زندگی می کنند و آمار روابط جنسی و تجاوز به زنان در اروپا و امریکا بررسی شده است.

- اروپا
 40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستندپ.ن!
بر اساس آمار European Union's statistics agency Eurostat در سال 2011 ،40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستند1و2!
همچنین به گزارش  the Office for National Statistics) ONC ) در سال 2011،  47.2 درصد از موالید انگلیسی حاصل ازدواج نبوده اند(یا حرام زاده بوده اند و یا ازدواج ثبت نشده بوده که در نتیجه مسئولیت پذیری در قبال فرزند نداشته اند)3

نمودار رشد تولد فرزندان اروپایی که حاصل ازدواج نبوده اند بین 1980 تا 2004 4
خانواده سبک زندگی غربی

بر اساس آمار مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا، رشد تولد فرزندان اروپایی که حاصل ازدواج نبوده اند بین 1980 تا 2007 این چنین است. آمار موالیدی که حاصل ازدواج نبوده اند در سال 2007 در ایسلند 66 درصد، سوئد55%، نروژ54%، فرانسه50% !!!...5و6

خانواده سبک زندگی غربی

سبک زندگی مدرن و تنها زندگی کردن ...

بر اساس آمار  the Office for National Statistics) ONC )  در سال 2012 در انگلستان،  نیمی  از افراد میانسال(45 تا 64 سال) تنها زندگی می کنند(به صورت جدا از اعضای خانواده و یا همسر) این آمار نسبت به سال 1990، 50 درصد افزایش داشته است7و8.

خانواده سبک زندگی غربی

- امریکا
در سال 2013،  48 درصد نوزادان حاصل ازدواج نبوده اند
9و10!
آمار زیر مربوط به امریکا در سال 2009 است11:
خانواده سبک زندگی غربی

آزادی روابط جنسی

97درصد امریکایی ها قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه  کرده اند!
تنها 3درصد از امریکایی ها پس از ازدواج رابطه جنسی را تجربه کرده اند!
خانواده سبک زندگی غربی

مقایسه افرادی که پس از ازدواج، رابطه جنسی را تجربه کرده اند طی سال ها 1954 تا 2003 12و13
خانواده سبک زندگی غربی

کودکان بی سرپرست
بیش از نیمی از زنان زایمان کننده زیر 30 سال آمریکایی فرزندانی به دنیا می آورند که حاصل ازدواج نیستند. هم اکنون بیش از یک کودک از هر چهار کودک آمریکایی به صورت تک والدی بزرگ می شود. تقریبا 42 درصد از تمامی مادران مجرد برای تامین غذای خود به کمک دولت محتاجند و در شرایط مالی بسیار بدی زندگی می کنند. رسیدگی کامل به این کودکان برای مادران مقدور نبوده و این کودکان در اکثر جنبه های زندگی خود با مشکل مواجه هستند.
خانواده سبک زندگی غربی
بیشترین تعداد سقط جنین در سنین 20 تا 24 سالگی یعنی بهترین دوران برای زادآوری انجام می گیرد14.

روابط جنسی پیش از ازدواج در آمریکا به امری عادی تبدیل شده و درصد بالایی از جوانان این کشور تجربه رابطه پیش از ازدواج را داشته اند. این امر به حدی در جامعه آمریکا رواج یافته که سارا پالین، معاون جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان در سال ۲۰۰۸، اعلام کرد که دختر ۱۷ ساله اش در شرف بچه دار شدن است و این خبر برای جامعه آمریکا چندان عجیب به نظر نمی رسید. آن چه مردم این کشور را متعجب ساخته بود تصمیم دختر سارا پالین به تولد فرزندش به جای سقط جنین بود15و16.


خشونت و تجاوز جنسی
در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.17
خانواده سبک زندگی غربی

بر اساس گزارش مرکز مواد مخدر و جنایت سازمان ملل از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ آمریکا پس از آفریقای جنوبی بالاترین تعداد تجاوز جنسی را دارا بوده است. وحشت از آزار جنسی، جامعه‌ زنان آمریکایی را فرا گرفته است. در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی کامل قرار می‌ گیرد.
در واقع در هر روز 720 زن و یا در سال 262.800 زن مورد تجاوز جنسی قرار می‌ گیرند. این درحالیست که که دختران و زنان بسیاری به خاطر ترس از آبرو، بر هم خوردن زندگی شخصی، ترس از مطرح شدن نامشان در اداره‌ پلیس یا محاکم قضایی از شکایت و یا گزارش خودداری می‌ کنند و هر روز نیز اخبار و گزارشات بسیاری از آزار و اذیت جنسی زنان توسط اساتید، پزشکان، روحانیون کلیسا و حتی پلیس منتشر می‌ شود.18

عدم امنیت زنان
زنان در آمریکا از احساس امنیت پایینی برخوردارند و این در حدی است که برای حفاظت از خود به حمل اسلحه روی می آورند. در می 2012 اعلام شد شمار زنان آمریکایی که به منظور دفاع از خود اقدام به خرید اسلحه کرده و در کلاس های تمرین تیراندازی شرکت می کنند رو به افزایش است.

آمارها نشان می داد شمار زیادی از زنان در آمریکا به منظور محافظت از خویش به سراغ خرید اسلحه رفته و به طور همزمان، به عضویت در باشگاه های تیراندازی درآمده و در کلاس های تمرین تیراندازی و شکار نیز شرکت می کنند. صاحبان فروشگاه های اسلحه در آمریکا از افزایش مشتریان زن در این فروشگاه ها به میزان هفتاد و پنج درصد خبر دادند.
طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش سالانه فدراسیون ملی ورزش تیراندازی آمریکا نیز، بیش از هشتاد و سه درصد زنان این کشور برای محافظت از خود اقدام به خرید اسلحه می نمایند.19
خانواده سبک زندگی غربی
گروه های اجتماعی فراوانی به وضعیت امنیت جسمی و روانی زنان در آمریکا معترضند.


سخن آخر


با نگاهی به آمارها کاملا روشن است که در جامعه غربی مفهوم خانواده به سرعت در حال نابودی است و سلامت روانی و جسمی افراد درمعرض تهدید جدی قرار گرفته است. علاوه بر مشکلات اقتصادی، ایدئولوژی و سبک زندگی غربی نقش بسزایی در گسستگی خانواده داشته است.

با روی آوردن زنان به کار بیرون از خانه، روابط صمیمی گذشته – با همسرانشان – به روابطی سست و متزلزل تبدیل شده است. همچنین در سبک زندگی امروز غرب همه چیز در زندگی به قدری شتاب گرفته که شتاب در کارها، به نیاز یکایک افراد تبدیل شده و مردم باید با یکدیگر مبارزه نمایند تا وقتی، برای تنهایی بیابند و خلوتی بدون دردسر داشته باشند.

از سوی دیگر گسترش نظام سرمایه داری و افزایش تدریجی دین گریزی و سکولاریسم، به کم رنگ شدن مذهب و فاصله گرفتن جوامع از سنتها و فرهنگ های اصیل خود منجر شده است. اصول اساسی نگرش فلسفی مدرنیته شامل اومانیسم، لیبرالیسم، سکولاریسم، خرد گرایی و فرد گرایی از مهم ترین عوامل فروپاشی خانواده در غرب می باشند.

بنابراین با توجه به تاثیر رسانه های غربی بر فرهنگ کشورمان و از طرفی افزایش آمار طلاق و کاهش تمایل به ازدواج، ضروری است علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، به مقوله فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز توجه ویژه ای شود.

 *****
پ.ن. تعریف born out of wedlock یا فرزندی که حاصل از پیوند زناشویی نیست:
بر اساس نظر کارشناسان غربی کودکانی که با این عبارت وصف می شوند یا حرام زاده اند و یا والدین آنها ازدواج خود را به طور قانونی و رسمی ثبت نکرده اند.20و21
در هر صورت به تایید جامعه شناسان غربی(نظیر Frank Furstenberg دانشگاه پنسیلوانیا) به دلیل اینکه والدین ازدواج خود را رسمی نکرده اند(ثبت نشده)، غالبا پس از تولد خواسته یا ناخواسته فرزندشان، خود را ملزم به حمایت از او نمی دانند و در نتیجه فرزندانی که حاصل ازدواج نیستند، دچار مشکلات تحصیلی، رفتاری و عاطفی می شوند. همچنین جوانان(والدین) در مفهوم فرزندآوری و مسئولیت پذیری به عنوان والدین دچار اشتباه شده اند.22و23و24
***
منابع
1. http://goo.gl/Sb6AB
2. www.eubusiness.com/news-eu/social-births.nhn
3. http://goo.gl/XIxf3
4. news.bbc.co.uk/2/hi/uk/4733330.stm
5. www.cdc.gov/nchs/data/databriefs/db18.htm
6. دانلود فایل پی دی اف مربوطه.
7. http://goo.gl/kvalR
8. http://goo.gl/EVIF6
9. www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
10. http://goo.gl/LDnDC
11. http://goo.gl/r1GJf
12. /www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1802108/figure/F3
13. http://goo.gl/x4mCi
14. http://goo.gl/yjzaa
15. http://www.people.com/people/article/0,,20222767,00.html
16. http://goo.gl/HnF87
17. http://goo.gl/BiaZA
18. ttp://www.rainn.org/get-information/statistics/reporting-rates
19. http://goo.gl/Eqf1n
20. http://goo.gl/3FfOp
21.
ttp://www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
22. http://goo.gl/VQ7z2
23.
http://www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
24.
http://www.voxxi.com/out-of-wedlock-birth-rising/
***
گردآوری و تحلیل از وب نوشت سدید.» کلمات کلیدی: انقلاب جنسی آزادی زنان آمریکا، فروپاشی خانواده میراث سبک زندگی غربی، آمار فرزندان حاصل از ازدواج نیستند، سبک زندگی غربی، خانواده به سبک فرهنگ غرب، آمار روابط جنسی امریکا اروپا، سبک زندگی خانواده غربی ایرانی،
http://cleantalkorg2.ru/
جمعه 23 آذر 1397 07:07 ق.ظ
Hey just wanted to give you a quick heads up. The text in your article
seem to be running off the screen in Safari. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser
compatibility but I thought I'd post to let you know.
The style and design look great though! Hope
you get the problem fixed soon. Thanks
Positivesingles
سه شنبه 20 آذر 1397 09:58 ب.ظ
Heyaa i'm for the primary time here. I came across this board
and I in finding It trtuly useul & it helped me out a lot.
I'm hoping to provide one thing again and
help others like you helped me.
buy cialis medication
پنجشنبه 15 آذر 1397 11:39 ب.ظ

Regards! A lot of tips.

generic low dose cialis only best offers cialis use opinioni cialis generico cialis tadalafil cialis preise schweiz cialis generico lilly cialis generic effetti del cialis cialis tadalafil achat cialis en itali
folding valet
پنجشنبه 15 آذر 1397 06:02 ب.ظ
Thanks in favor of sharing such a nice thinking,
paragrap iis nice, thats why i have read it completely
penis
پنجشنبه 15 آذر 1397 08:33 ق.ظ
Hey! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell
you I truly enjoy reading your blog posts. Can youu recoommend
any other blogs/websites/forums that go over the same topics?
Thank you!
buy cialis online
پنجشنبه 15 آذر 1397 04:10 ق.ظ

Terrific material, Thanks a lot!
free generic cialis when can i take another cialis buy cialis online cialis generico en mexico cialis for sale cialis tadalafil online does cialis cause gout online prescriptions cialis cialis daily enter site 20 mg cialis cost
buy tadalafil no prescription
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:40 ق.ظ

You actually reported it superbly!
i recommend cialis generico cialis professional yohimbe what is cialis achat cialis en europe click here take cialis we use it cialis online store cialis pills cialis generico chinese cialis 50 mg cialis per paypa
Buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 11:12 ب.ظ

Terrific posts. Appreciate it!
buy cialis sample pack cialis free trial cialis from canada cialis 20 mg best price cialis prezzo di mercato precios de cialis generico walgreens price for cialis cilas cialis super acti generic low dose cialis
buy cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 12:15 ب.ظ

Incredible loads of superb facts.
cialis from canada buy cialis cheap 10 mg cialis cuantos mg hay we use it cialis online store cialis 20 mg best price order generic cialis online cialis 20 mg cost order cialis from india safe site to buy cialis online sialis
Buy cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 12:42 ق.ظ

Really lots of very good facts.
side effects of cialis online cialis cialis canada cialis 30 day sample cialis coupons printable cialis in sconto free generic cialis cialis super acti purchasing cialis on the internet cialis online nederland
rules of survival emulator hack
سه شنبه 13 آذر 1397 12:21 ق.ظ
Heya i'm for the first time here. I found this board and
I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you aided me.
buy generic cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 11:43 ق.ظ

Seriously all kinds of useful data.
cialis purchasing online cialis buy cialis cheap 10 mg buying cialis overnight canadian drugs generic cialis cialis pills boards generico cialis mexico generic cialis pro trusted tabled cialis softabs cialis for bph
Cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 12:18 ق.ظ

Amazing advice. Thanks!
cialis 5 mg buy cialis name brand cheap walgreens price for cialis non 5 mg cialis generici the best choice cialis woman cialis 100mg suppliers buy cialis uk no prescription cialis farmacias guadalajara achat cialis en suisse cialis kaufen bankberweisung
buy cialis delhi
یکشنبه 11 آذر 1397 11:09 ق.ظ

Nicely put. Regards.
cialis taglich cialis generico milano precios cialis peru only now cialis for sale in us tadalafilo cialis 20 mg cut in half viagra or cialis cialis 30 day trial coupon viagra cialis levitra cialis uk
Henrietta
یکشنبه 11 آذر 1397 04:16 ق.ظ
Hey there! This is my first visit to your blog!
We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us beneficial information to
work on. You have done a extraordinary job!
Cialis generic
یکشنبه 11 آذر 1397 12:18 ق.ظ

Wonderful advice. Thank you!
precios cialis peru cialis generisches kanada cialis for daily use low cost cialis 20mg get cheap cialis cialis dose 30mg cialis prezzo al pubblico sialis low dose cialis blood pressure dose size of cialis
Buy cialis
شنبه 10 آذر 1397 11:04 ق.ظ

You stated that perfectly.
cialis 20 mg only now cialis 20 mg buying cialis on internet cost of cialis per pill cialis canada on line import cialis buy cialis online cheapest cialis online nederland import cialis cialis 05
buy cialis
جمعه 9 آذر 1397 11:47 ب.ظ

Nicely put, Thanks a lot!
we recommend cheapest cialis cialis prices in england cialis australian price only best offers 100mg cialis opinioni cialis generico cialis uk next day cialis generic generic cialis 20mg uk cialis official site cialis coupons
rules of survival hack
جمعه 9 آذر 1397 02:38 ب.ظ
Hi there, its good article concerning media print, we all be familiar with media is a enormous source
of facts.
buy generic cialis online
جمعه 9 آذر 1397 12:08 ب.ظ

Many thanks. A good amount of content.

tadalafil achat cialis en europe 40 mg cialis what if i take cialis 100mg suppliers cialis official site tadalafil tablets achat cialis en itali cialis 5 mg buy cialis reviews sublingual cialis online
top cam sites
جمعه 9 آذر 1397 03:41 ق.ظ
Incredible story there. What happened after? Takke care!
buy cialis pills online
جمعه 9 آذر 1397 12:43 ق.ظ

You actually suggested that exceptionally well.
cialis 20mg legalidad de comprar cialis buy cialis online nz cialis cuantos mg hay tadalafilo cialis pills in singapore link for you cialis price buy name brand cialis on line cialis 20 mg cost acheter du cialis a geneve
Generic cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 01:21 ب.ظ

Amazing postings. Appreciate it.
achat cialis en europe fast cialis online look here cialis cheap canada cialis en mexico precio cialis sicuro in linea weblink price cialis cialis canada on line cialis canada on line cialis 5mg prix trusted tabled cialis softabs
Cialis pills
پنجشنبه 8 آذر 1397 12:59 ق.ظ

Thank you, Lots of stuff!

cialis dosage amounts click now cialis from canada cialis canada rx cialis para comprar cialis 5 mg scheda tecnica generic cialis pill online cost of cialis per pill how to buy cialis online usa cialis generika in deutschland kaufen cialis bula
buy cials online
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:38 ب.ظ

Good knowledge. With thanks.
cialis manufacturer coupon price cialis wal mart pharmacy brand cialis nl cialis 20 mg best price enter site natural cialis cialis cipla best buy i recommend cialis generico cialis pills cialis tadalafil online cialis tablets
buy cialis cheap
چهارشنبه 7 آذر 1397 12:35 ق.ظ

Good forum posts. Many thanks!
cialis cipla best buy buying brand cialis online costo in farmacia cialis cialis per paypa venta cialis en espaa buy cialis uk no prescription generic cialis 20mg uk does cialis cause gout cialis canadian drugs link for you cialis price
automotive 317 led canbus lights
سه شنبه 6 آذر 1397 07:26 ق.ظ
I blog often and I truly appreciate your content. Your article has truly peaked my interest. I'm going to take a note of your blog and keep checking for new details about once per week. I opted in for your RSS feed as well.
miss_ksu
یکشنبه 4 آذر 1397 11:30 ب.ظ
Are you in the mood for a little blonde visual
satisfaction? If so, then you really need to take a look at http://www.camgirl.pw/miss_ksu/ She is the type of girl who knows how to put some led in a man’s pencil.
schlankheitsmittel testsieger
شنبه 26 آبان 1397 03:57 ق.ظ
My brother recommended I might like this blog.
He was totally right. This post actually made my day.

You can not imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!
automotive 289 led canbus bulb
جمعه 25 آبان 1397 01:43 ب.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog. It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appeal. I must say that you've done a very good job with this. Also, the blog loads very quick for me on Opera. Superb Blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}
نمایش نظرات 1 تا 30

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟