تبلیغات
سدید - فروپاشی خانواده، میراث سبک زندگی غربی + آمار
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

فروپاشی خانواده، میراث سبک زندگی غربی + آمار

پنجشنبه 30 خرداد 1392
خانواده سبک زندگی غربی
چکیده
تاثیر سبک زندگی غربی بر فرهنگ مردم ایران پیامدهای منفی زیادی به همراه داشته است. یکی از آثار سبک مدرن تهدید مفهوم خانواده و افزایش آمار طلاق و کاهش ازدواج است. مشکلات اقتصادی نیز مزید بر علت شده تا خانواده ایرانی آسیب ها و تهدیدها را بیشتر احساس کند. در این نوشتار برخی آمارهای مرتبط با خانواده ی غربی بررسی شده است تا شاید با نگاه بر پیامدهای سبک زندگی غربی، بیش از پیش به فرهنگ ایرانی اسلامی خویش توجه کنیم.

در سبک زندگی غربی اغلب افراد قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند و بسیاری از ازدواج ها به صورت رسمی ثبت نمی شود بنابراین در چنین شرایطی افراد نسبت به همسر خود متعهد نیستند و می توانند به راحتی وی را رها کنند.

بر اساس آمار 40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستند! به عنوان مثال آمار موالیدی که حاصل ازدواج نبوده اند در سال 2007 در ایسلند 66 درصد، سوئد55%، نروژ54%، فرانسه50% می باشد.
در سال 2012 در انگلستان،  نیمی  از افراد میانسال(45 تا 64 سال) تنها زندگی می کنند که این آمار نسبت به سال 1990، 50 درصد افزایش داشته است.

در کشور امریکا
در سال 2013، 48 درصد نوزادان حاصل ازدواج نبوده اند،
97درصد افراد قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه  کرده اند
همچنین بیشترین تعداد سقط جنین در سنین 20 تا 24 سالگی یعنی بهترین دوران برای زادآوری انجام می گیرد.
روابط جنسی پیش از ازدواج در آمریکا به امری عادی تبدیل شده و به دنبال آن سقط جنین برای امریکایی ها کاملا عادی و طبیعی است.
طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش سالانه فدراسیون ملی ورزش تیراندازی آمریکا نیز، بیش از هشتاد و سه درصد زنان این کشور برای محافظت از خود اقدام به خرید اسلحه می نمایند.

با نگاهی به آمارها کاملا روشن است که در جامعه غربی مفهوم خانواده در حال نابودی است و سلامت روانی و جسمی افراد در معرض تهدید جدی قرار گرفته است. علاوه بر مشکلات اقتصادی، ایدئولوژی و سبک زندگی غربی نقش بسزایی در گسستگی خانواده داشته است.

از سوی دیگر گسترش نظام سرمایه داری و افزایش تدریجی دین گریزی و سکولاریسم، به کم رنگ شدن مذهب و فاصله گرفتن جوامع از سنتها و فرهنگ های اصیل خود منجر شده است.

متاسفانه برخی از مردم ایران تحت تاثیر تفکرات مدرنیته قرار گرفته و تا اندازه ای به آموزه های سکولاریسم، فمینیست، اومانیست و ... جامه عمل می پوشانند و برخلاف دم زدن از کوروش و فرهنگ ایرانی، تفکرات و سبک زندگی غربی را برای زندگی برگزیده اند.

بنابراین با توجه به تاثیر رسانه های غربی بر فرهنگ کشورمان و از طرفی افزایش آمار طلاق و کاهش تمایل به ازدواج، ضروری است علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، به مقوله فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز توجه ویژه ای شود.

مقدمه
اشاعه سبک زندگی غربی به کشورهای دیگر، سبب تمایل سبک زندگی کشورها به سبک غربی و درنتیجه فراموشی فرهنگ بومی شده است. یکی از مصادیق این سبک زندگی، به اذعان صاحب نظران غربی تغییر مفهوم خانواده می باشد که منجر به ایجاد بحران های اجتماعی و همچنین تهدید سلامت افراد جامعه شده است.

متاسفانه کشور ما نیز تا حدودی متاثر از این سبک زندگی شده است. آمارهایی نظیر ازدواج و طلاق در کشورمان بیانگر این مساله هستند اما خوشبختانه هنوز مفهومی به نام خانواده ایرانی وجود دارد و با نابودی آن (همچون غرب) فاصله زیادی داریم.
 
در سبک زندگی غربی اغلب افراد قبل از ازدواج با هم زندگی می کنند و بسیاری از ازدواج ها به صورت رسمی ثبت نمی شود بنابراین در چنین شرایطی افراد نسبت به همسر خود متعهد نیستند و می توانند به راحتی وی را رها کنند. در اینجا آمار زایمان های زنان که حاصل ازدواج نبوده است، درصد افرادی که تنها زندگی می کنند و آمار روابط جنسی و تجاوز به زنان در اروپا و امریکا بررسی شده است.

- اروپا
 40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستندپ.ن!
بر اساس آمار European Union's statistics agency Eurostat در سال 2011 ،40 درصد فرزندان اروپایی حاصل از ازدواج نیستند1و2!
همچنین به گزارش  the Office for National Statistics) ONC ) در سال 2011،  47.2 درصد از موالید انگلیسی حاصل ازدواج نبوده اند(یا حرام زاده بوده اند و یا ازدواج ثبت نشده بوده که در نتیجه مسئولیت پذیری در قبال فرزند نداشته اند)3

نمودار رشد تولد فرزندان اروپایی که حاصل ازدواج نبوده اند بین 1980 تا 2004 4
خانواده سبک زندگی غربی

بر اساس آمار مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های امریکا، رشد تولد فرزندان اروپایی که حاصل ازدواج نبوده اند بین 1980 تا 2007 این چنین است. آمار موالیدی که حاصل ازدواج نبوده اند در سال 2007 در ایسلند 66 درصد، سوئد55%، نروژ54%، فرانسه50% !!!...5و6

خانواده سبک زندگی غربی

سبک زندگی مدرن و تنها زندگی کردن ...

بر اساس آمار  the Office for National Statistics) ONC )  در سال 2012 در انگلستان،  نیمی  از افراد میانسال(45 تا 64 سال) تنها زندگی می کنند(به صورت جدا از اعضای خانواده و یا همسر) این آمار نسبت به سال 1990، 50 درصد افزایش داشته است7و8.

خانواده سبک زندگی غربی

- امریکا
در سال 2013،  48 درصد نوزادان حاصل ازدواج نبوده اند
9و10!
آمار زیر مربوط به امریکا در سال 2009 است11:
خانواده سبک زندگی غربی

آزادی روابط جنسی

97درصد امریکایی ها قبل از ازدواج رابطه جنسی را تجربه  کرده اند!
تنها 3درصد از امریکایی ها پس از ازدواج رابطه جنسی را تجربه کرده اند!
خانواده سبک زندگی غربی

مقایسه افرادی که پس از ازدواج، رابطه جنسی را تجربه کرده اند طی سال ها 1954 تا 2003 12و13
خانواده سبک زندگی غربی

کودکان بی سرپرست
بیش از نیمی از زنان زایمان کننده زیر 30 سال آمریکایی فرزندانی به دنیا می آورند که حاصل ازدواج نیستند. هم اکنون بیش از یک کودک از هر چهار کودک آمریکایی به صورت تک والدی بزرگ می شود. تقریبا 42 درصد از تمامی مادران مجرد برای تامین غذای خود به کمک دولت محتاجند و در شرایط مالی بسیار بدی زندگی می کنند. رسیدگی کامل به این کودکان برای مادران مقدور نبوده و این کودکان در اکثر جنبه های زندگی خود با مشکل مواجه هستند.
خانواده سبک زندگی غربی
بیشترین تعداد سقط جنین در سنین 20 تا 24 سالگی یعنی بهترین دوران برای زادآوری انجام می گیرد14.

روابط جنسی پیش از ازدواج در آمریکا به امری عادی تبدیل شده و درصد بالایی از جوانان این کشور تجربه رابطه پیش از ازدواج را داشته اند. این امر به حدی در جامعه آمریکا رواج یافته که سارا پالین، معاون جان مک کین کاندیدای جمهوری خواهان در سال ۲۰۰۸، اعلام کرد که دختر ۱۷ ساله اش در شرف بچه دار شدن است و این خبر برای جامعه آمریکا چندان عجیب به نظر نمی رسید. آن چه مردم این کشور را متعجب ساخته بود تصمیم دختر سارا پالین به تولد فرزندش به جای سقط جنین بود15و16.


خشونت و تجاوز جنسی
در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.17
خانواده سبک زندگی غربی

بر اساس گزارش مرکز مواد مخدر و جنایت سازمان ملل از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ آمریکا پس از آفریقای جنوبی بالاترین تعداد تجاوز جنسی را دارا بوده است. وحشت از آزار جنسی، جامعه‌ زنان آمریکایی را فرا گرفته است. در آمریکا در هر دو دقیقه یک زن مورد تجاوز جنسی کامل قرار می‌ گیرد.
در واقع در هر روز 720 زن و یا در سال 262.800 زن مورد تجاوز جنسی قرار می‌ گیرند. این درحالیست که که دختران و زنان بسیاری به خاطر ترس از آبرو، بر هم خوردن زندگی شخصی، ترس از مطرح شدن نامشان در اداره‌ پلیس یا محاکم قضایی از شکایت و یا گزارش خودداری می‌ کنند و هر روز نیز اخبار و گزارشات بسیاری از آزار و اذیت جنسی زنان توسط اساتید، پزشکان، روحانیون کلیسا و حتی پلیس منتشر می‌ شود.18

عدم امنیت زنان
زنان در آمریکا از احساس امنیت پایینی برخوردارند و این در حدی است که برای حفاظت از خود به حمل اسلحه روی می آورند. در می 2012 اعلام شد شمار زنان آمریکایی که به منظور دفاع از خود اقدام به خرید اسلحه کرده و در کلاس های تمرین تیراندازی شرکت می کنند رو به افزایش است.

آمارها نشان می داد شمار زیادی از زنان در آمریکا به منظور محافظت از خویش به سراغ خرید اسلحه رفته و به طور همزمان، به عضویت در باشگاه های تیراندازی درآمده و در کلاس های تمرین تیراندازی و شکار نیز شرکت می کنند. صاحبان فروشگاه های اسلحه در آمریکا از افزایش مشتریان زن در این فروشگاه ها به میزان هفتاد و پنج درصد خبر دادند.
طبق آمار و ارقام منتشر شده در گزارش سالانه فدراسیون ملی ورزش تیراندازی آمریکا نیز، بیش از هشتاد و سه درصد زنان این کشور برای محافظت از خود اقدام به خرید اسلحه می نمایند.19
خانواده سبک زندگی غربی
گروه های اجتماعی فراوانی به وضعیت امنیت جسمی و روانی زنان در آمریکا معترضند.


سخن آخر


با نگاهی به آمارها کاملا روشن است که در جامعه غربی مفهوم خانواده به سرعت در حال نابودی است و سلامت روانی و جسمی افراد درمعرض تهدید جدی قرار گرفته است. علاوه بر مشکلات اقتصادی، ایدئولوژی و سبک زندگی غربی نقش بسزایی در گسستگی خانواده داشته است.

با روی آوردن زنان به کار بیرون از خانه، روابط صمیمی گذشته – با همسرانشان – به روابطی سست و متزلزل تبدیل شده است. همچنین در سبک زندگی امروز غرب همه چیز در زندگی به قدری شتاب گرفته که شتاب در کارها، به نیاز یکایک افراد تبدیل شده و مردم باید با یکدیگر مبارزه نمایند تا وقتی، برای تنهایی بیابند و خلوتی بدون دردسر داشته باشند.

از سوی دیگر گسترش نظام سرمایه داری و افزایش تدریجی دین گریزی و سکولاریسم، به کم رنگ شدن مذهب و فاصله گرفتن جوامع از سنتها و فرهنگ های اصیل خود منجر شده است. اصول اساسی نگرش فلسفی مدرنیته شامل اومانیسم، لیبرالیسم، سکولاریسم، خرد گرایی و فرد گرایی از مهم ترین عوامل فروپاشی خانواده در غرب می باشند.

بنابراین با توجه به تاثیر رسانه های غربی بر فرهنگ کشورمان و از طرفی افزایش آمار طلاق و کاهش تمایل به ازدواج، ضروری است علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، به مقوله فرهنگ و سبک زندگی ایرانی اسلامی نیز توجه ویژه ای شود.

 *****
پ.ن. تعریف born out of wedlock یا فرزندی که حاصل از پیوند زناشویی نیست:
بر اساس نظر کارشناسان غربی کودکانی که با این عبارت وصف می شوند یا حرام زاده اند و یا والدین آنها ازدواج خود را به طور قانونی و رسمی ثبت نکرده اند.20و21
در هر صورت به تایید جامعه شناسان غربی(نظیر Frank Furstenberg دانشگاه پنسیلوانیا) به دلیل اینکه والدین ازدواج خود را رسمی نکرده اند(ثبت نشده)، غالبا پس از تولد خواسته یا ناخواسته فرزندشان، خود را ملزم به حمایت از او نمی دانند و در نتیجه فرزندانی که حاصل ازدواج نیستند، دچار مشکلات تحصیلی، رفتاری و عاطفی می شوند. همچنین جوانان(والدین) در مفهوم فرزندآوری و مسئولیت پذیری به عنوان والدین دچار اشتباه شده اند.22و23و24
***
منابع
1. http://goo.gl/Sb6AB
2. www.eubusiness.com/news-eu/social-births.nhn
3. http://goo.gl/XIxf3
4. news.bbc.co.uk/2/hi/uk/4733330.stm
5. www.cdc.gov/nchs/data/databriefs/db18.htm
6. دانلود فایل پی دی اف مربوطه.
7. http://goo.gl/kvalR
8. http://goo.gl/EVIF6
9. www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
10. http://goo.gl/LDnDC
11. http://goo.gl/r1GJf
12. /www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1802108/figure/F3
13. http://goo.gl/x4mCi
14. http://goo.gl/yjzaa
15. http://www.people.com/people/article/0,,20222767,00.html
16. http://goo.gl/HnF87
17. http://goo.gl/BiaZA
18. ttp://www.rainn.org/get-information/statistics/reporting-rates
19. http://goo.gl/Eqf1n
20. http://goo.gl/3FfOp
21.
ttp://www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
22. http://goo.gl/VQ7z2
23.
http://www.catholic.org/hf/family/story.php?id=50225
24.
http://www.voxxi.com/out-of-wedlock-birth-rising/
***
گردآوری و تحلیل از وب نوشت سدید.» کلمات کلیدی: انقلاب جنسی آزادی زنان آمریکا، فروپاشی خانواده میراث سبک زندگی غربی، آمار فرزندان حاصل از ازدواج نیستند، سبک زندگی غربی، خانواده به سبک فرهنگ غرب، آمار روابط جنسی امریکا اروپا، سبک زندگی خانواده غربی ایرانی،
Online cialis
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 02:48 ق.ظ

You suggested this perfectly!
compare prices cialis uk cialis diario compra cialis sale online cialis 20mg prix en pharmacie cialis generika in deutschland kaufen 40 mg cialis what if i take 200 cialis coupon how to buy cialis online usa online cialis purchase once a day cialis
Cialis prices
جمعه 7 اردیبهشت 1397 06:12 ب.ظ

This is nicely said. !
cialis generico dosagem ideal cialis cialis professional yohimbe callus buying cialis in colombia chinese cialis 50 mg only now cialis 20 mg cialis ahumada online prescriptions cialis cialis billig
Viagra 20mg
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 01:57 ق.ظ

You reported it effectively!
price of viagra uk buy viagra without presc buying viagra without a prescription buy herbal viagra how to get viagra where can i buy viagra cheap safe place to buy viagra online uk generic viagra uk viagra for sale viagra buy viagra pharmacy online viagra
Generic cialis
جمعه 17 فروردین 1397 05:52 ب.ظ

Wonderful information. Thank you!
cialis sale online where to buy cialis in ontario cialis great britain click here take cialis cialis tablets for sale buy cialis online legal cialis pills order a sample of cialis estudios de cialis genricos if a woman takes a mans cialis
Cialis pills
جمعه 3 فروردین 1397 01:17 ب.ظ

You said that well!
click now buy cialis brand comprar cialis navarr cialis 5 mg buy cialis diario compra canadian drugs generic cialis cialis coupons printable where do you buy cialis generic cialis tadalafil preis cialis 20mg schweiz cialis venta a domicilio
سوالات آزمون آیین نامه
سه شنبه 9 آبان 1396 02:00 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
کاشت مو در تبریز
جمعه 7 مهر 1396 01:54 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم
حتما سر بزنید
مناقصات
پنجشنبه 6 مهر 1396 12:49 ب.ظ
خیلی خوب بود ممنون
Yvonne
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:17 ب.ظ
Hello it's me, I am also visiting this website regularly,
this web site is truly good and the viewers are truly sharing
good thoughts.
علی
جمعه 17 دی 1395 04:19 ب.ظ
از این آمارتون استفاده کردم
آرش
دوشنبه 7 تیر 1395 02:20 ب.ظ
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


حانی
سه شنبه 5 آبان 1394 05:07 ب.ظ
سلام مطالب عالی بود من از این امار برای کنفرانسم تو مدرسه استفاده میکنم خیلی به دردم خورد ممنون
سحرناز
یکشنبه 28 تیر 1394 07:48 ق.ظ
سلام علیکم
احسنت بر شما
موفق و موید باشید

شبکه اجتماعی فیس پلاک
جمعه 7 آذر 1393 02:45 ق.ظ
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
لیمو دانلود
دوشنبه 27 مرداد 1393 11:50 ق.ظ
سلام
این کد اشتراک گذاری رو از کجا گرفتید؟
راستی دوست داشتید به وب من سری بزنید
با تشکر
طب بوک
پنجشنبه 2 مرداد 1393 06:25 ب.ظ
سلام!
می خواستم سایت طب بوک را معرفی کنم.

طب بوک شبکه احتماعی پزشکی هست که هم پزشکان و هم بیماران و سایر ارایه دهندگان خدمات پزشکی در آن عضو می شوند.

ارایه دهندگان خدمات پزشکی پزشکان-کلینیکها -داروخانه ها و... علاوه بر معرفی خود و تبلیغ خدمات خود می توانند با ارسال مطلب و عکس به تبادل نظر در مورد داروها -بیماریها و مسایل پزشکی بپردازند.

و بیماران می توانند نظر خود را راجع به خدمات ارایه شده اعلام کنند.

منتظرت هستم!

.
mahtab
سه شنبه 6 اسفند 1392 05:32 ب.ظ
سلام میشه بگید که چگونه نظرات را به زیر پست منتقل مردید؟
پاسخ مدیر : راهنمای طراحی قالب میهن بلاگ رو مطالعه کنید...
amin
پنجشنبه 12 دی 1392 09:57 ب.ظ
سلام
به روزم...
soheil
سه شنبه 7 آبان 1392 02:34 ب.ظ
مطلبتون عالی بود ازش توی فروم زیر استفاده کردم

www.azad-andishan.com
پاسخ مدیر : تشکر
سینا مهدی زاده
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 11:46 ق.ظ
سلام ببخشید
از کجا و چطوری طراحی کنم
من قا لب وبلاگم را خودم طرا حی کردم
واقعا ببخشید شما چطوری اون عکس روان را گذاشتید و وبلاگتان را به سایت تبیه کردید
از همکاریاتان خیلی متشکرم خیلی ممنون
باتشکر

وهابیت...
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 11:59 ب.ظ
منتظر حضور گرمتون هستیم
پاسخ مدیر : تبریک میگم به خاطر وبلاگ خوبتون...لینک شدید
هادی
جمعه 13 اردیبهشت 1392 05:47 ب.ظ
خیلی عالی بود ، دیدن این آمار و ارقام برای بعضی ها که همش دم از غرب و فرهنگ غربی میزنند واجبه. با اجازتون این مطلب رو در وب خودم نصب کردم البته با ذکر نام و اضافه کردن لینک سدید
پاسخ مدیر : سلام
تشکر :)
ع
دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 05:40 ق.ظ
سلام
قابل توجه عاشقان فرهنگ منحط غرب که میگویند آزادی بی حد عقده ها رو خالی میکنه
پاسخ مدیر : سلام تشکر از نظرتون...بله دقیقا همینه... :)
یاشار
شنبه 31 فروردین 1392 12:41 ق.ظ
سلام خوبین ؟ وبلاگ بسیار زیبایی دارین به منم سر بزنین برای حمایت از ما اگر دوست داشتین ما رو به اسم تیم نرم افزاری دنیز سافت لینک کنید. ممنونم
دخترانه
جمعه 30 فروردین 1392 04:32 ب.ظ
وبلاگم رو آپ کردم
دوست داشتی با نام " دخترانه " لینکم کن
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟