تبلیغات
سدید - جاسوسی
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

جاسوسی

یکشنبه 1 مرداد 1391
آنچه پیش روی شماست سلسله مباحث غرب در آستانه دگرگونی می باشد که حاوی پیامی دوگانه برای مسلمانان و همزمان برای ملت های غربی است. در این سلسله نوشتار، مواضع قوت و نیكی و جایگاه های ضعف و بدی موجود در پیكر تمدن غرب بیان خواهد شد و به نحوی آرام، استوار و منطقی اشتباهات، شكاف ها و مفسده هایی كه گریبانگیر جامعه غربی است، نشان داده می شود و آنگاه بدون هیچ جنجال و یا تحریك غیر منطقی مرهم شفابخشی را كه تمدن اسلامی ارایه می دهد، بیان می شود. همچنین سعی شده است پرده شیفتگی نسبت به تمدن غرب از روی چشمان كنار زده شود، پرده ای كه چشم بسیاری از مسلمانان را پوشانیده و از دیدن حقیقت محروم شان ساخته و آن ها را بر این داشته كه بی اندیشه از پی داده‌های تمدن غرب بدوند.

جاسوسی، خوب، بد، زشت؟

همراه با گسترش سازمانهای اطلاعاتی و امنیتی جهان، انسان این قرن نیز احساس میكند كه همیشه تحت مراقبت و پیگرد است، و هر لحظه ممكن است برای بازجویی فرا خوانده شود و مورد شكنجه قرار گیرد، بدون اینكه این كار علتی داشته یا وی جرمی را مرتكب شده باشد.

 اصولا طبیعت و سرشت آدمی این را رد میكند كه همه این اموال به جای اینكه برای خوشبختی و آسایش و امنیت به كار گرفته شود برای پیگرد و ارعاب توده‌ها مورد استفاده قرار گیرد. البته این را نباید انكار كرد، كه نظارت بر كاركنان برای اینكه در كارها و خدمتشان كوتاهی نكنند امر مطلوبی است همچنانكه علی علیه السلام نیز در دوران حكومتش این كار را كرد. امام در عهدنامه اش به مالك اشتر استاندار مصر می فرماید: «ثم تفقد اعمالهم (الولاه) وابعث العیون من اهل الصدق والوفاء علیهم، فان تعاهدك فیالسر لامورهم حدوه لهم علی استعمال الامانه والرفق بالرعیه»(1). مراقب و ناظر بر كارهایشان باش و ناظرانی صادق و وفادار را بر آنها بگمار تا اینكه آنها بدانند در نهان مورد نظارت هستند. این خود انگیزه ایست تا در برخورد با زیر دستان جانب مدارا و امانت داری را رعایت كنند..

بنابراین نظارت بر دشمنان واقعی (و نه دشمنان خیالی، كه به علل شخصی ویا بیهوده، دشمن فرض میشوند)، امری مطلوب است، و برای فراهم آوردن امنیت و حمایت از میهن در مقابل ویرانگری و توطیه و شرارت دشمنان لازم به نظر می رسد، اما پرسش این است كه آیا درست است یك شهروند صرفا بر اساس تهمت و یا گمان تحت نظر قرار گیرد؟
 حقیقت این است كه هدر دادن بودجه‌های بی حد و حساب در مراكز جاسوسی می تواند بزرگترین خطر برای جامعه ای باشد كه خود، با فقر و تنگدستی روبرو است. در واقع این خطر از خطر و با و بیماری های مرگبار و كشنده نیز بیشتر است. آری اكنون مساله جاسوسی در بسیاری از كشورهای جهان سوم به ابزاری در دست حاكمان دیكتاتور مبدل شده كه با آن فرزندان آزاده جامعه را می كوبند و افراد بی گناه را سركوب می كنند و بالاتر اینكه آن را به عنوان ابزاری برای درهم كوبیدن مسلمانان و باقی نگه داشتن مزدوران شرق و غرب و یا دیكتاتورها بر اریكه قدرت مورد استفاده قرار می دهند. وانگهی این شكل جاسوسی كه امروزه در كشورهای غرب رایج است خود از پس مانده‌های قرون وسطی است كه همچنان پایدار مانده و پس از جنگ جهانی اول و دوم گسترش بیشتری پیدا كرده و استحكام یافته است و سپس در دوران جنگ سرد میان شرق و غرب شدت بیشتری پیدا نموده است، و بركسی پوشیده نیست كه به نحوی از انحاء در زمینه اطلاعاتی و جاسوسی از سوی كشورهای غربی به سازمان اطلاعاتی و جاسوسی بسیاری از كشورهای جهان سوم كمك‌های عمده ای میرسد. در هر صورت هم اكنون همه بهانه‌ها حتی بهانه‌های خیالی برای جاسوسی كردن، دیگر بی جا تلقی می شود.
 بنابراین بر غرب است كه جاسوسی را كنار گذاشته، به فطرت خویش باز گردد تا مردم همانگونه كه آزاد بوده‌اند و خداوند نیز برای آن ها اینگونه خواسته، باز هم آزاد باشند. خداوند تبارك و تعالی میفرماید: «ولا تجسسوا ولا یغتب بعضكم بعضا»(2) (و هرگز دركارهای دیگران تجسس نكنید، و هیچیك از شما دیگری را غیبت نكند). به علاوه روایات زیادی نیز در ممانعت از تجسس وارد شده است.
لذا شایسته است دست اندركاران مراكز امنیتی به جای اینكه زحمت كاركنانشان به هدر رود و اموال آن مراكز را در امور تجاوز كارانه و مخربی كه به جامعه و میهن آسیب می رساند مصرف كنند آن را در برنامه‌های سازندگی و عمرانی و توسعه اقتصادی مورد استفاده قرار دهند. پس لازم است این مراكز به جز اندازه ضرورت و نیاز منحل شوند. البته چه بسا میزان حجم ضرورت بودن آنها از یك درصد حجم كنونی شان و شاید كمتر نیز تجاوز نكند. البته شیوه مناسب برای منحل كردن این مراكز به صورت تعیین كمیته‌های ویژه جهت محدود ساختن تدریجی آنهاست. بدین ترتیب كه تدریجا كاركنان تشكیلات جاسوسی در مراكز اقتصادی اجتماعی سیاسی تقسیم می شوند. نتیجه این كار به حركت در آمدن چرخ های اقتصادی مملكت و در پی آن پیشرفت هرچه بیشتر كاروان بشریت است.


------
پ.ن
1. شرح نهج البلاغه: ج 3 حسینی شیرازی.
2. سوره حجرات: 12.
------
منبع: آیت الله حسینی شیرازی.سید محمد، غرب در آستانه دگرگونی، نشر هیئت خیرالمرسلین قم، 1380.
» مطالب مرتبط: سلسله مباحث غرب در آستانه دگرگونی،
» کلمات کلیدی: جاسوسی، غرب در آستانه دگرگونی، سدید، عارف خطیبی،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟