تبلیغات
سدید - مسابقات تسلیحاتی
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

مسابقات تسلیحاتی

یکشنبه 1 مرداد 1391
آنچه پیش روی شماست سلسله مباحث غرب در آستانه دگرگونی می باشد که حاوی پیامی دوگانه برای مسلمانان و همزمان برای ملت های غربی است. در این سلسله نوشتار، مواضع قوت و نیكی و جایگاه های ضعف و بدی موجود در پیكر تمدن غرب بیان خواهد شد و به نحوی آرام، استوار و منطقی اشتباهات، شكاف ها و مفسده هایی كه گریبانگیر جامعه غربی است، نشان داده می شود و آنگاه بدون هیچ جنجال و یا تحریك غیر منطقی مرهم شفابخشی را كه تمدن اسلامی ارایه می دهد، بیان می شود. همچنین سعی شده است پرده شیفتگی نسبت به تمدن غرب از روی چشمان كنار زده شود، پرده ای كه چشم بسیاری از مسلمانان را پوشانیده و از دیدن حقیقت محروم شان ساخته و آن ها را بر این داشته كه بی اندیشه از پی داده‌های تمدن غرب بدوند.

زبان سلاح 
انبارهای سلاح، تعطیل خواهند شد

حقیقت این است كه معمولا هر گاه زبان مذاكره و گفتگو بی نتیجه ماند، زبان اسلحه و زور خودنمایی میكند. زبانی كه گذشته از غیر منطقی بودنش باعث تلف شدن دارایی ها و به فقر كشانیدن كشور و پدید آوردن تورم می گردد. حال، آیا به كارگیری اسلحه كه با آتش ویرانگر خویش تمامی تشكیلات و موسسات عمرانی، اقتصادی و زیستی را به نابودی میكشاند می تواند شیوه منطقی و معقول باشد؟!
یكی از گزارش های رسیده از شوروی سابق می گوید: این دولت به تنهایی چنان سلاح های مخربی در اختیار داشت كه برای بیست بار نابود ساختن زندگی و حیات موجود در روی زمین كافی بوده است.
ولی آیا این همه سلاحهای مدرن و مخرب در پیشگیری از فروپاشی و تقسیم این دولت سودمند افتاد؟!
در واقع جهان و قرن اخیر به بیماری مسابقه تسلیحاتی و تلف نمودن میلیاردها (ثروت) برای برتری نظامی مبتلا شده است و در این راستا مبالغ سرسام آوری از ثروت های عمومی مردم را برای ریشه كن ساختن حیات آدمی خرج می كند. اكنون چنانچه افكار عمومی جهان فشار بیاورند تا سران كشورها ابزارهای جنگ و ویرانگری را به وسایلی برای صلح و سازندگی مبدل سازند، به طور قطع جهان امروز چهره و شكل جدیدی به خود خواهد گرفت كه تا اندازه زیادی از فقر و بیماری و بیكاری و نابسامانی به دور خواهد ماند.
 شاید كسی این را باور نكند كه در موقعیت كنونی قدرتهای جهانی انبارهای انواع سلاح های اتمی و غیر اتمی را ببندند اما عقل نوید این را در آینده می دهد و بطور طبیعی حكم به آن می كند به ویژه پس از متوقف شدن برنامه جنگ ستارگان و آن شیوه عجیب مسابقه تسلیحاتی.
 لذا اگر عقل، بر امور حاكم شد آن برنامه‌های مخرب نظامی نیز فرو می پاشد و به جای آن برنامه‌های مفید عمرانی اقتصادی پدید میآید كه ما امروز سخت نیازمند آن هستیم.
چه كسی در گذشته این را باور میكرد كه رییس و حاكم یك مملكت هرچند سال یكبار عوض شود، در صورتی كه در گذشته جز اینكه به قبرستان برده شود و یا كودتای نظامی و قیام ملت وی را سرنگون كند این پست را ترك نمینمود.
 همینطور اگر بیداری توده‌ها و فشار افكار عمومی نمی بود كه بسیاری از دولت ها را به سوی دمكراسی سوق دهد، هیچكس در هیچ مملكتی نشان و اثری از دمكراسی نمی دید.
 حال، اكنون كه امكان دارد، برای اداره حكومت از استبداد دست كشید و متوسل به آزادی شد، این نیز امكان دارد كه همین عوامل و اصول برای خلع سلاح نیز به كار گرفته شود و این از قدرت خداوند به دور نیست. امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید: «مردم دو دسته هستند یا دردین با تو برادرند و یا در خلقت و آفرینش نظیر تو هستند»، پس با این تفاصیل آیا عقلانی و اخلاقی است كه آتش بیامان انواع اسلحه بر روی مردمی گشوده شود كه یا در دین برادر ما هستند و یا در آفرینش نظیر ما؟!!


------
پ.ن
1 ـ بحارالانوار،ج 33 ص 600.
------
منبع: آیت الله حسینی شیرازی.سید محمد، غرب در آستانه دگرگونی، نشر هیئت خیرالمرسلین قم، 1380.
» مطالب مرتبط: سلسله مباحث غرب در آستانه دگرگونی،
» کلمات کلیدی: سلاح غرب، سدید، مسابقات تسلیحاتی، غرب در آستانه دگرگونی،
Free Nintendo
سه شنبه 7 آذر 1396 07:20 ب.ظ
من با آن سرگرم کننده هستم، من دقیقا همان چیزی را پیدا کردم که مورد توجه قرار گرفتم.
شما شکار چهار روزه خود را تمام کرده اید خداوند شما را مردمی کند روز خوبی داشته باشید.
خدا حافظ
Free Nintendo
سه شنبه 7 آذر 1396 07:18 ب.ظ
من با آن سرگرم کننده هستم، من دقیقا همان چیزی را پیدا کردم که مورد توجه قرار گرفتم.
شما شکار چهار روزه خود را تمام کرده اید خداوند شما را مردمی کند روز خوبی داشته باشید.
خدا حافظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟