تبلیغات
سدید - سرمایه داری، بذر مشکلات غرب
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

سرمایه داری، بذر مشکلات غرب

چهارشنبه 21 تیر 1391
آنچه پیش روی شماست سلسله مباحث غرب در آستانه دگرگونی می باشد که حاوی پیامی دوگانه برای مسلمانان و همزمان برای ملت های غربی است. در این سلسله نوشتار، مواضع قوت و نیكی و جایگاه های ضعف و بدی موجود در پیكر تمدن غرب بیان خواهد شد و به نحوی آرام، استوار و منطقی اشتباهات، شكاف ها و مفسده هایی كه گریبانگیر جامعه غربی است، نشان داده می شود و آنگاه بدون هیچ جنجال و یا تحریك غیر منطقی مرهم شفابخشی را كه تمدن اسلامی ارایه می دهد، بیان می شود. همچنین سعی شده است پرده شیفتگی نسبت به تمدن غرب از روی چشمان كنار زده شود، پرده ای كه چشم بسیاری از مسلمانان را پوشانیده و از دیدن حقیقت محروم شان ساخته و آن ها را بر این داشته كه بی اندیشه از پی داده‌های تمدن غرب بدوند.

سرمایه داری، بذر مشکلات غرب
نظام سرمایه داری فرو خواهد پاشید

چنانكه رنج ها و مصایبی كه كشورهای غربی را مبتلا ساخته شمارش كنیم و در پی جستجوی علل و عوامل آنها برآییم، معلوم می شود كه علت اصلی و عمده همه آن مشكلات و نابسامانی ها و وخامت یافتن آن ها چیزی جز سرمایه داری نیست.
 آری سرمایه داری، عدالت اجتماعی را از كف جامعه غربی ربوده بطوری كه درگوشه ای از این جامعه اموال بی شمار انبار شده و در گوشه دیگری از آن فقر به نهایت خود رسیده و این اختلاف طبقاتی به نداری عده ای و در پی آن به بیماری، جهل، نابسامانی، اضطراب، بیكاری، فروپاشی و امثال آن انجامیده است.
 و اما آنگاه كه كمبود مادی پیش آید و كابوس فقر و ناداری بر جامعه ای از جوامع بشری یا بر قشر وسیعی از مردم سایه افكند در چنین صورتی نتیجه این خواهد بود كه: آن جامعه دچار انواع مشكلات و بحران ها می گردد چرا كه فقر، پیامدش این است كه شهروند از حق مسلم خود در تحصیل دانش و حقوق خویش در برآوردن نیازهای مادی و جسمانی محروم شود و نتیجه این نیز، كینه ورز شدن شهروند نسبت به جامعه خویش است كه به دنبال آن در پی فرصت خواهد گشت تا از آن جامعه انتقام بگیرد و می دانیم این به آشفتگی و نابسامانی، در همه بخش های زندگی متجلی می شود.

حکومت امریکا

در ایالات متحده آمریكا (كه دارای نظام سرمایه داری است) بیش از سی میلیون فقیر وجود دارد، كه خود مسئولین آمریكا نیز به این معترفند
حکومت امام علی
 در تاریخ ملاحظه می كنیم در حكومت گسترده علی بن ابیطالب(ع) كه منطقه وسیعی ازكره زمین را شامل می شد حتی یك فقیر و نیازمند وجود نداشته است1.
فرانسه

 و در مناطق تحت استعمار فرانسه مردم از گرسنگی می میرند در صورتی كه در خود فرانسه فقط اموالی كه برای سگ ها مصرف می شود، برای سیركردن بیست و پنج میلیون انسان كافی است!!2.

پس استبداد و خود رایی آن طور كه امام علی (ع) فرموده موجب هلاك و نابودی حاكم و محكوم است3.
در حالی كه دموكراسی جنبه مهم و با اهمیتی دارد كه همان مشورت و شور است.
قرآن كریم نیز میفرماید: (و امرهم شوری بینهم)4، و همچنین (و شاورهم فیالامر)5. هرچند بین مفهوم شورا نزد آنها، با مفهوم شورا در اسلام فاصله و تفاوت زیادی وجود دارد. از جمله اینكه شورا در اسلام به فطرت نزدیكتر است6.
شورا، یکی از علل پیشرفت غرب
و اینجاست كه معلوم می شود یكی از علل پیشرفت غربی ها، بازگشت آنها به فطرت در اداره امور حكومت است. آنها گونه ای از شورا را برگزیده و استبداد را رها نموده‌اند و هم از این رو، از دیگران پیشی گرفته و با امكانات خویش بر جهان سیادت یافته اند.

بر این اساس، پیش بینی می شود نظام سرمایه داری فرو خواهد پاشید چرا كه با دموكراسی مورد ادعایشان تعارض دارد. آن ها دموكراسی را بعنوان یك عامل مهم به نفع طبقه ثروتمندتر، در انتخابات و یا زمینه‌های دیگر به خدمت می گیرند و این چیزی است كه با فطرت پاك و سلیم انسانی سازگاری و توافق ندارد.

------
پ.ن
1 ـ وسایل: ج15 ص66، باب19، ح19996؛ نهج البلاغه: نامه 45 (... شاید در حجاز یا یمامه فقیری... وجود داشته باشد).
2 ـ از نكات مهمی كه اندیشمندان غرب برای از بین بردن دیكتاتوری دنبال كردند:
الف. نشر آگاهی عمومی از طریق كتابهایی كه حاوی شرح زیان های دیكتاتوری و محاسن دموكراسی بود.
ب. احزاب آزاد (چند حزبی).
ج. شورا در حكومت.
د. تعدد مجالس قانونگذاری از جمله تقسیم و تعدد قدرت و گروه های فشار.
ه. آزادی روزنامه‌ها و مجلات.
و. ایجاد نظام محدود كردن ریاست دولتمردان و اختیاراتشان به زمانی معین بود.
3 ـ بحارالانوار: ج 72 ص 104.
4 ـ سوره شوری:38.
5 ـ سوره آل عمران: 159.
6 ـ در این زمینه می توانید به كتابهای آیت الله حسینی شیرازی از جمله شورا در اسلام، الفضیله الاسلامیه، الفقه: الدوله الاسلامیه مراجعه كنید.
------
منبع: آیت الله حسینی شیرازی.سید محمد، غرب در آستانه دگرگونی، نشر هیئت خیرالمرسلین قم، 1380.
» مطالب مرتبط: غرب در آستانه دگرگونی،
» کلمات کلیدی: سرمایه داری، فروپاشی نظام سرمایه داری، سرمایه داری غرب، غرب در آستانه دگرگونی، سدید، وبلاگ سدید،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟