تبلیغات
سدید - تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!
ویژه ها قبلی 1 2 3 بعدی
بانوان ورزشکار المپیک» تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

با دیدن برخی صحنه ها از تلویزیون و رسانه ها از تصاویر ورزشکاران ایرانی شوکه می شدم. گاهی اوقات هم مثلا به خاطر دست ندادن امید نوروزی و پارالمپیکی ها با زنان خوشحال. به هرحال افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در المپیک جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد
اما......
تولید ملی» تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی

تولید صفا و مهر و الفت بکنیم
بر ساحت دل عرض ارادت بکنیم
سرمایه ی ما عشق ولایت باشد
با هستی خود ازان حمایت بکنیم
(شاعر: شاهد) ...
دانشگاه اسلامی» دانشگاه اسلامی، مبدا پیشرفت

یك ملت، با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سخن خود را به گوش همه‏ ى افراد دنیا برساند؛ با اقتدار علمى است كه مى‏ تواند سیاست برتر و دست والا را در دنیاى سیاسى حائز شود.در این زمینه كه علم نیاز است، حقیقتاً كشورى كه دستش از علم تهى است، نمی تواند توقع عزت، توقع استقلال و هویت و شخصیت، توقع امنیت و توقع رفاه داشته باشد. طبیعت زندگى بشر و جریان امور زندگى این است. علم، عزت می بخشد.(مقام معظم رهبری)...

تبدیل حرام به حلال با دیپلماسی حجاب!

دوشنبه 2 مرداد 1391

موفقیت بانوان ورزشکار ایرانی در المپیک لندن!
آیا تنها مشکل ایران، حجاب است؟
سه مرجع تقلید اعزام ورزشکار زن را حرام اعلان کردند!
فراموش شدگان المپیک لندن؟

فراموش شدگان المپیک 2012 لندن را حجاب و عفاف، مراجع تقلید، استراتژی صحیح تبلیغات دینی می دانم. بنده(با عینک دین و با تکیه بر بیانات مراجع تقلید). با ورزش کردن زنان مشکلی ندارم اما مهم، چگونگی آن است. از زنان ورزشکار ایرانی به خاطر تلاش ورزشی برای میهن تشکر می کنم اما...

در ابتدا و قبل از ورود به بحث لازم است به چند سوال، پاسخی مختصر داده شود:
1. آیا حجاب تنها مشکل ایران است؟ آیا خوردن گوشت و مرغ حرام نشده است؟
گوشت و مرغ هم مهم است اما از اهمیت حجاب کم نمی کند. هر چیزی جای خودش. ضمنا امر به معروف و نهی از منکر، واجبی دیگر و زمینه پویایی جامعه را فراموش نکنید. البته نسبت پرداختن به موضوعات مختلف در رسانه ها باید با توجه به اهمیت موضوع، باید منطقی باشد.
2. مگر هرچه مرجع گفت درست است؟
- «تقلید از مرجع مثل مراجعه به پزشک و کارشناس است» را همه می دانند. برای مرجع شدن باید علومی چون صرف و نحو، فقه، اصول، حدیث، رجال، منطق، فلسفه، درایه، کلام و .... را بداند. حال شما که راجع به دین نظر می دهید آیا به این علوم تسلط دارید؟

-شما با تقلید از مرجع، مسئولیت درست بودن اعمالتان را به ایشان واگذار کرده اید و پس از مرگ، برای انجام فرائض و عمل به احکام، مورد مواخذه قرار نمی گیرید و دیگر کسی از شما نمی پرسد چرا نماز را دو رکعت خواندی(اگر پرسیدند، بگویید چون مرجع گفته بود!) اما اگر پس از مرگ به خاطر اعمالی که از مرجع تبعیت نکردید، مورد مواخذه قرار گرفتید، مسئولیت اعمالتان بر عهده شماست. آیا می توانید با دلایل علمی و استناد به احادیث و قرآن بر عملتان مهر تایید بزنید؟یا فقط می خواهید بگویید ما اینطور فکر می کردیم؟!؟
- منطق حکم می کند که وقتی شما زمان ندارید چندین سال علم بیاموزید تا علوم مختلفی را برای نظر دادن راجع به مسائل کسب کنید، به افرادی مراجعه کنید که علاوه بر کسب علوم، سعی بر تزکیه نفس نیز داشته اند.
- منطق حکم می کند که اگر کسی مریض شد، به دکتر مراجعه کند. اگر فردی به دکتر مراجعه کرد و تحت نظر دکتران، جان خود را از دست داد، کسی بر او خرده نمی گیرد و می گویند سرنوشت و تقدیر او اینچنین بوده است(بیمار وظیفه خود را انجام داده است)؛
اما اگر برای درمان بیماری به دکتر مراجعه نمی کرد و سپس جان می باخت، انسان عاقل می گوید چرا به دکتر مراجعه نکرد؟اگر مراجعه می کرد این چنین نمی شد.


آیت الله صافی گلپایگانی در سال 1389 عنوان کردند که اعزام زنان ورزشکار به خارج از کشور مایه شرمساری است. ایشان به همراه سه مرجع دیگر همچنین در پاسخ استفتاء خبرگزاری ایسنا با مضمون «اعزام بانوان ورزشكار به رقابت‌های ورزشی برون‌مرزی» این چنین پاسخ داده اند:

آیت‌الله العظمی‌ صافی‌گلپایگانی: تشویق و اعزام زنان مسلمان به میادین مسابقات خارجی با وضع لباس و پوشش ورزشكاران و حضور نامحرمان و اختلاط زن و مرد در مراحل مختلف، بر خلاف موازین شرعی و حرام است و كسانی كه مخارج آن را از بیت‌المال مسلمین می‌پردازند ضامن‌اند و قاضی واجد شرایط باید حقوق بیت‌المال را از آنان پس گیرد.

پاسخ آیت‌الله العظمی‌ علوی گرگانی: اعزام زنان ورزشكار به رقابت‌های بین‌المللی را مخالف عفاف زن می‌دانیم و لذا جایز نمی‌دانیم.

پاسخ آیت‌الله العظمی حسینی زنجانی: انجام ورزش بوسیله بانوان در محیط مختص بانوان اشكالی ندارد ولی اعزام بانوان به مجامع مختلط و انجام ورزش در معرض دید اجانب در شان زن مسلمان نبوده و جایز نیست.

 آیت‌الله العظمی مكارم شیرازی در پاسخ به استفتای ایسنا درباره‌ی اعزام بانوان ورزشكار به رقابت‌های ورزشی برون مرزی تاكید كرده بود كه این اعزام‌ها در صورت رعایت حجاب و عفاف، جایز است.

به نظر می رسد طراحی لباس ورزشکاران زن ایرانی، اسلامی نبود. در دستورات اسلام، پوشش زن اینگونه تعریف نشده است به خصوص لباس زنان ورزشکار در رشته های قایقرانی و تیراندازی.
همچنین در مورد آقایان نیز برای مثال در کشتی بازرسی بدن کشتی گیر توسط داور زن انجام شد(به نظر می رسید راهی نباشد!) همچنین هنگام اهدای مدال برخی کشتی گیران با اهداکننده زن دست دادند! برخی هم دست ندادند. در پارالمپیک کسی با زنان هنگام اهدای مدال دست نداد. این در حالی است که هنگامی که سینماگران به سفر خارجی می روند همه حساس می شوند که با مجری، بازیگر و ... زن دست می دهند یا نه و هنگامی که اصغر فرهادی با آنجلینا جولی دست داد، ...(=جنجال در رسانه) اما هنگامی که ورزشکار المپیکی با زن اداکننده مدال دست داد، ...(واکنش رسانه ها = سکوت)

وب نوشت سدید در بخش وبگردی، به برخی نظرات منتشره در دنیای مجازی پاسخ می دهد:
در گوشه ای از وب خواندم: برخی می گویند این نظرات برای 800000 سال پیش و قرون وسطی است و نظر خود را به روز کنید!

پاسخ سدید: نظر مراجع مختص گذشته نیست با نگاه به آینده و براای آینده است. در ادامه مطلب توضیحاتی در این خصوص داده ام. در قرآن آمده است که پیامبر شتر را از میان کوه بیرون آورد، مرغ از آسمان فرود آمد اما بنی اسرائیل ایمان نیاوردند.  نظر شما چیست؟

در گوشه ای از وب خواندم: مشارکت دختران در ورزش می تواند کلیشه های جنسیتی را به چالش بکشد و نگرش های تبعیض آمیز جا افتاده در بین مردم را بشکند.
پاسخ سدید: آیا نگرش اسلامی تبعیض آمیز است. اگر همان دانشمندان غربی بگویند مثلا موسیقی برای انسان ضرر دارد، مطمئن باشید دیگر هیچ کس موسیقی گوش نمی داد اما حالا چون خدا گفته... در مورد حجاب هم همین طور است. اگر خداوند گفته که حجاب و عفاف داشته باشید، انسان باتقوا حکم را عمل می کند(در عمل به احکام چرا نداریم مثل چرایی دو رکعتی بودن نماز صبح که سوالی غلط است و در احکام به دنبال چرایی نباشید) انسان باتقوا فقط چون خدا گفته و به خاطر رضای خدا عمل می کند و به جای رجوع به عقل خویش و یا پیروی از غرب، به خدا رجوع می کند. شما چطور؟

در گوشه ای از وب خواندم: سید احمد خاتمی تا آنجا پیش رفت كه حتی تماشای ورزش كشتی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی را برای زنان ایرانی حرام اعلام كرد.
پاسخ سدید:
تماشای پخش زنده ورزش کشتی آقایان برای خانم ها طبق فتوای آیت الله خامنه ای حرام است. همچنین اگر برنامه زنده نباشد اگر موجب مفسده نباشد جایز است.

در همین راستا، حجت‌الاسلام سیدمحمد غروی، عضو شورای مركزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با انتقاد از صدا و سیما به خاطر پخش تصاویر مربوط به ورزش بانوان در رقابت های گوانجو گفته بود: «از مسئولان می ‌خواهم كه در مورد حضور بانوان در مسابقات جهانی تجدیدنظر كنند. باید توجه داشت كه مسابقات به خصوص جهانی آمیخته با یكسری لوازم و ملزومات است كه با ارزش‌های اسلامی ما سازگار نیست. از این رو به صورت جدی از مسئولان ورزشی خواسته می شود كه در مورد این حضور یعنی حضور بانوان در مسابقات جهانی تجدیدنظر كنند.»


 
سدید

راستی به خاطر بیاوریم که در 8 سال دفاع مقدس وقتی که جوانان و نوجوانان اسیر ایرانی حاضر نشدند با خبرنگاری که فقط موهای او نمایان بود مصاحبه کنند، برای مصاحبه با این نوجوان مجبور شد تا با حجاب کامل وارد اردوگاه شود.

نکته: برخی بانوان ورزشکار مسلمان(ایرانی نبودند)
تنها تفاوت حجابشان پوشاندن مو بود. حجاب اسلامی تنها پوشاندن موها نیست. پیراهن و شلوار حجاب اسلامی نیست، زن باید حداقل مانتویی تا زیر زانو بپوشد و ضمنا تنگ هم نباید باشد که متاسفانه لباس ورزشکار ایرانی اینگونه نبود.


 
سدید

حضور برخی بانوان ایرانی با حجاب کامل یکی از حوادث مهم المپیک 2012 بود. حضور مه‌لقاء جان بزرگ با چادر در محوطه بازی‌های المپیک به عنوان تنها دختر چادری المپیک اقدامی قابل تحسین بود که مورد توجه و تحسین رسانه‌ها نیز قرار گرفت.
اما
لباس بانوی ورزشکار هنگام ورزش قابل قبول نبود.سخن آخر در دو تصویر زیر خلاصه شده:

 سدید

 حجاب» کلمات کلیدی: حجاب بانوان ورزشکار، سه مرجع تقلید اعزام ورزشکاران زن به خارج حرام، حجاب و عفاف، ورزش، اخبار فرهنگی، زنان ورزشکار ایرانی، بانوان ورزشکار ایرانی در المپیک،
ع
یکشنبه 20 اسفند 1391 03:59 ب.ظ
سلام
منصفانه و خوب مطب رو بیا کردید
پاسخ مدیر : :)
رضا
یکشنبه 17 دی 1391 12:35 ب.ظ
سلام
مطالب خوبی بو ولی به نظر من باید جوان پسندانه تر بیا بشه
امید وارم خداوند در این راه سخت کمکتون کنه.
پاسخ مدیر : تشکر.چه جوری جوونپسندتر بشه؟
وبگرد
سه شنبه 23 آبان 1391 09:25 ب.ظ
همینه دیگه شما به اصطلاح مذهبیا نمیزارین ایران پیشرفت کنه بابا ول کنین دیگه حالا که رفتن جام جهانی حالا مشکلی مگه پیش اومده رفتن جام جهانی باعث افتخار شدن و برگشتن به کسی هم از اون خانوم بدحجابا تعرضی نشد حالا چرا اینقدر گیر دادین به این بدبختا نمیدونم چرا
پاسخ مدیر : 1. بدحجابی طبق شرع اسلام حرام است. اگر با شرع یا تقلید از مرجعیت مشکلی دارید، خوب نقص از یه جای دیگس...
2. احکام، دلیل ندارن. مثلا دلیل حرمت بدحجابی، همون تعرضی که شما میگید یا روابط جنسی یا ... نیست ممکنه دلایلی داشته باشن احکام شرعی که بر ما پوشیده باشند. بنابراین ممکنه برای احکام از نظر علمی و منطقی دلایلی پیدا بشه اما اون دلایل که به نظر عقل انسان میرسه، تنها دلایل نیستند. بنابراین برای احکام شرعی نباید به دنبال دلیل بود و استدلال در عمل به احکام این است که چون خدا دستور داده ما می پذیریم. ما وقتی مثلا روانشناسها یا دکترا چیزی میگن (به خصوص اگر غربی باشن) می پذیریم اما وقتی خداوند دستور میده ...؟
محسن فاضلی
دوشنبه 22 آبان 1391 08:43 ق.ظ
چطور پای بندی بی قید و شرط به اصول لیبرالیسم تحجر نیست ولی تبعیت از فرمان خدا تحجر است؟! حال آیا فکر حمیده خانم را شست و شو داده اند یا فکر متدینان را ؟!!
پاسخ مدیر : با تشکر از نظرتون. امیدوارم به زودی مسئولین محترم در خصوص لباس ورزشکاران زن، طبق دستور مراجع تقلید عمل کنند
حمیده
پنجشنبه 16 شهریور 1391 04:34 ب.ظ
شما یه متحجر هستید! فکر شما رو شستشو دادن
پاسخ مدیر : سلام
تشکر از نظرتون
من کلی دلیل منطقی و اثبات برای حرفم آوردم و حرفم رو با استدلال بیان کردم
حرف حضرت علی و امامان و پیامبر رو مردم زمانشون گوش نداند (ما کی باشیم!)

در متن گفتم که
در قرآن آمده است که پیامبر شتر را از میان کوه بیرون آورد، مرغ از آسمان فرود آمد اما بنی اسرائیل ایمان نیاوردند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
برگزیده ها
پیام فجرهنگامی در شرایط سخت اقتصادی کشور، بحث از حجاب و عفاف و ماهواره و ... می شود و نقدهای فرهنگی در این شرایط مطرح می شود، پاسخ بسیاری از افراد این است که در این شرایط اقتصادی که بسیاری از مردم در تامین نیازهای اولیه درمانده شده اند، از معضلات فرهنگی می گویید؟ .... ...{ادامه}

« آینده از آن امت اسلام است »
                    « امام خامنه ای »

سدید


  • نظرسنجی
  • پیوندها
  • آرشیو
  • آمار
:. ارزیابی شما از قالب سدید؟